1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tomtit [17]
2 years ago
11

Can someone please help me with math.

Mathematics
1 answer:
notsponge [240]2 years ago
7 0

Answer:

your answer is line plot D.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
HELP DUE IN 5 MINUTES
Dafna1 [17]

Answer:

100C=m

Step-by-step explanation:

If 250 copies are made in 2.5 minutes, you get the equation:

250c=2.5m

divide by 2.5 on both sides and you get:

100c=m

So in m minutes, 100c copies are made.

7 0
2 years ago
a rabbit's fur grows at a rate of 5/2 per month. How many months will it take for the rabbit's fur to grow 15/4 inches
UkoKoshka [18]
The answer is 1.5 months

explanation:

5/2 = 2.5

15/4 = 3.75


2.5 per month

3.75 per x months


x = (3.75×1)/2.5

x = 3.75/2.5

x = 3/2 = 1.5 months
3 0
3 years ago
HELP PLZZ Select the correct answer.
stira [4]

Answer:

none

Step-by-step explanation:

There is not a given angle side angle or a side angle side (no two angles and no two sides) so no to the first two.

HL includes two given side, which one must be the hypotenuse, and a right angle so no to that one.

6 0
2 years ago
Describe how to estimate the product of 396 and 71. Please :)
balu736 [363]
You can round 396 to 400 and 71 to 70. then you just multiply them and get 28,000. :))
4 0
2 years ago
the rain began very slowly, then got much heavier and finally tapered off. which graph models the situation
Virty [35]
Where’s the model????
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Evaluate the following expression 5(1 3)-3(2 -1)
    6·1 answer
  • 10t = 90 <br><br> i seriously dont know what to put to make it longer anymore bruv
    7·2 answers
  • Toni rows a boat 4.5 km/h upstream and then turns around and rows 5.5 km/h back downstream to her starting point. If her total r
    13·1 answer
  • Decide whether Equation A or B would be used to solve the problem.
    7·1 answer
  • Answer the qui of the day you have 7 quetion to answer and i give you 20 ponits
    15·2 answers
  • Find the unit price of 3 cans of cat food for $0.85​
    13·1 answer
  • (24 ÷ 3 - 2) × 4 [points n brainliest]
    7·1 answer
  • I need 9-12 please!!​
    13·1 answer
  • PLZzzz helllpppp!!!
    8·1 answer
  • Which number sentence is true? A. -56.8 divided by (-3.2) = -17.75 B. -56.8 divided by 3.2 = 17.75 C. 56.8 divided by (-3.2) = -
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!