1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Brums [2.3K]
2 years ago
12

PLEASE HELP

Mathematics
1 answer:
Svetlanka [38]2 years ago
3 0
The answer to this b
You might be interested in
Which expdession is equivalent to 4-2(3x-5)​
GalinKa [24]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Your answer would be 0 because you have to subtract 3 by 5 you get the answer 2. Then you subtract 4 by 2 and you 2. After that you multiply 2 by 2 getting the answer 4.

7 0
3 years ago
3 T-shirts cost $12. How<br> much will 50 T-shirts<br> cost?
LekaFEV [45]

Answer:

$200

Step-by-step explanation:

First, find the unit rate:

12/3= 4

Then multiply:

4*50= 200

Hope this helps!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Joe deposit $4000 into an account that pays simple interest to rate of 2% per year how much interest would be paid in the first
fenix001 [56]
Answer is $240.00 because 2% of $4000 is 80. Multiply 80 by 3 years and you get $240.00
6 0
3 years ago
Read the time on the clock below.
Dmitriy789 [7]
The short line is the hand the long is the minutes that may help you.
10:25
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Im going to middel school and i want to pick the best sport (for girls)
Vadim26 [7]

Answer:

Basketball all the way!

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • a pair of adjacent side of a rectangle are in the ratio 3 : 4 if its diagonal is 20 cm find the length of sides and hence the pe
    15·1 answer
  • Someone please help me
    9·1 answer
  • I really need help does anybody know the answer?
    12·1 answer
  • Use a definite integral to find an expression that represents the area of the region between the given curve and the x-axis on t
    13·1 answer
  • Nadia and some friends went to a movie. Their total cost was $30.24 which included fasted of 2.24 write an algebraic expreeeion
    10·1 answer
  • Choose the simplified form 4 1/2
    7·2 answers
  • Given f(x) = 17(3 + x), what is the value of f(-2)?
    12·1 answer
  • Need help Pronto! Will give braintliest.
    8·2 answers
  • Plsssssss answerrrrr
    11·2 answers
  • If 5 cups of flour are needed to make 40 biscuits how much flour is needed to make 18 cups of the same kind of biscuit express y
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!