1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Helen [10]
3 years ago
11

What is the solution to the system of equations graphed below?

Mathematics
1 answer:
tatiyna3 years ago
8 0

I think it is D..

.

BMK

You might be interested in
It is 1,831 feet from Igor's house to his school how many feet does Igor Walk to school in. 5days
tigry1 [53]
It would be 18310 because of him walking

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The same brand of jelly beans comes in two sizes a 10 ounce bag for $1.99 and an 18 ounce bag for $2.99. Which size is the bette
dimaraw [331]

Find the unit costs and compare them:

$1.99

---------- = $0.199/oz

10 oz


$2.99

-------------- = $0.17/oz

  18 oz


Clearly, the 18 oz bag for $2.99 is the better buy, at $0.17/oz versus $0.199 oz for the 10 oz bag for $1.99.



3 0
3 years ago
A rectangular deck is 12 ft by 14 ft. When the length and width are increased by the same amount, the area becomes 288 sq . By h
julia-pushkina [17]
Well to get the area of 288 the dimensions would be a couple of things but 16 ft by 18 ft seems to work, so the dimensions increase by 4 ft on each side.

12+4=16
14+4=18

18*16=288
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Otse verharan's office maskiner weighed 550 grams on the second visit the kinen had gained 350 grams. On the two visit the
pantera1 [17]

Answer:

63.64%

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What is 50 percent of 18?
Effectus [21]
Steps:
18*0.5=9

Answer:

9
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help with geometry homework​
    10·1 answer
  • For several months, a shoe store owner collects data on the number of children in a group (c) and the total amount of the purcha
    6·1 answer
  • Help me please cause i dont understand i really need this question right know ill give you 20 points if you help me
    13·2 answers
  • How do I solve these and what is the answer?
    5·1 answer
  • During ski season,the owner of ski shop has determined that the number of customers in a day is greater then or equal to 50 more
    7·1 answer
  • Will crown brainliest
    5·1 answer
  • dee dee bought an apple for $0.85, a sandwich for $4.50, and a bottle of water for $1.50. how much did dee dee spend?
    12·2 answers
  • What are the values of a and b
    8·1 answer
  • Help please what is 6 -7/9
    10·2 answers
  • Solve please, explain if you can
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!