fix what wheres the photo of it idsi
Answer:
$14 per lb
Step-by-step explanation:
Given:
- Brand Y = $18 / lb
- Special Blend = $17 / lb
Let x be the price per lb of brand X coffee
3 lbs of brand X coffee + 9 lb of brand Y coffee = 12 lbs of special blend
⇒ 3x + 9(18) = 12(17)
⇒ 3x + 162 = 204
⇒ 3x = 42
⇒ x = 14
Therefore, brand X costs $14 per lb
The Chicken, in total, cost $4.56
You need to figure out the total in pounds, which is 4 3/4. Then multiply that by the price, .96
ok first you need to add e and 4 and get 95 out of haha