X = 39ft
It’s the same units as house A it’s just a reflection
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
For this, we will divide 1,270,224 by 144.
1,270,224 ÷ 144 = 8,821.
For this result, we can conclude that the number of boxes required to pack 1,270,224 litchis is 8,821 boxes.
Answer:
About $0.24 per sock
Step-by-step explanation:
12 pairs = 24 socks
5.79/24 = 0.24125
First you are going to solve for f.
6f = -2
you must get f alone so you divide both sides of the equation by 6 which becomes ....
f = -3
now you add the absolute value sign to -3. absolute value is how far away your answer is from 0. -3 is 3 away from zero so f = 3