1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lukranit [14]
3 years ago
13

I have 6.5 yards of fabric and if the fabric costs $3.99 per yard how much will I spend

Mathematics
2 answers:
ziro4ka [17]3 years ago
8 0

Answer:

25.935, or rounded to 25.94

Step-by-step explanation:

Masteriza [31]3 years ago
4 0

Answer: You will spend 25.94$

Step-by-step explanation:

6.5 yards by 3.99 per yard = 6.5 times 3.99 = 25.935 witch rounds too 25.94$

You might be interested in
Do male and female servers work the same number of hours? A sample of 25 female servers worked an average of 26 hours per week,
Vera_Pavlovna [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

Given that

Group   Group One     Group Two  

Mean       26.00 23.00

SD                 2.00 4.00

SEM         0.40 1.21

N                     25     11    

where group I represents female servers and group II male servers.

We have to calculate confidence interval for 90% for difference in means

The mean of Group One minus Group Two equals 3.00

df = 34  

 standard error of difference = 0.993

t critical = 2.034 for 90% df 34

Hence confid. interval at 90%

=Mean diff ±2.034 * std error of diff

= (0.98, 5.02)

5 0
3 years ago
What is 72871872672638+8298197891718989+89792797970120=
serg [7]

Answer:

A 8.469862e+15 so that is the answer hope u get the answer cprrect

7 0
3 years ago
I really need help please (links will be reported)
mrs_skeptik [129]

Answer: all the ones that do not have a negative sign in front easy.

7 0
3 years ago
32. A data set is normally distributed
KiRa [710]

Answer:

93.1%

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Plzz hurry<br> 12/19(x-22)=38-6x-3
nadya68 [22]

Answer:

x = 929/126

Step-by-step explanation:

12/19(x-22)=38-6x-3

Combine like terms

12/19(x-22)=35-6x

Multiply each side by 19

19* 12/19(x-22)=19*(35-6x)

12( x-22) = 19*(35-6x)

Distribute

12x - 264 = 665 - 114x

Add 114x to each side

12x +114x - 264 = 665 - 114x+114x

126x -264 = 665

Add 264 to each side

126x-264+264 = 665+264

126x = 929

Divide each side by 126

126x/126 = 929/126

x = 929/126

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • It takes Emily eight hours to paint her house. Mike can paint the same area in nine hours. Find how long it would take them if t
    14·2 answers
  • If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
    14·1 answer
  • PLZ HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!! AND 20 POINTS!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • Write an equation for the relationship shown on this graph if the price per ticket is doubled.
    15·1 answer
  • QUESTION 20
    14·1 answer
  • Please help due in 15 minutes!!!!!
    10·1 answer
  • Find the measurement indicated. ​
    13·1 answer
  • Simply the expression by combining like terms.<br> 9x + 8 + 3x +4=
    15·2 answers
  • 2. Choose all that apply: What are the coordinate point(s) that cross the x-axis
    9·1 answer
  • What expression represents the volume of the prism, in cubic units? one-halfx3 one-halfx2 x 2x3 2x2 x
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!