1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeka94
3 years ago
5

A football team loses 15 yards on one play and gains 9 yards on another play. How many total yards did the team lose?

Mathematics
1 answer:
Licemer1 [7]3 years ago
4 0

Answer:

-6

Step-by-step explanation:

imagine you're on a line graph you start at zero and then go backward 15 spaces and move forward 9 spaces where does that leave you

You might be interested in
Can someone tell me the answer pls
andrey2020 [161]

Answer: The second and the last answer are correct

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Is six pen cost $2.10 what is the unit price of the pen?
Studentka2010 [4]

Answer:

3.20

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are the dimensions of the product?<br> -3<br> 2<br> 4 -3<br> X-2<br> 3<br> 5
Brut [27]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
How much space is inside the steps?
dexar [7]
.015 + .06= .075

not sure if this is correct i did my best
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
121/132 in simplest form
Hunter-Best [27]

Answer:

11/12

Step-by-step explanation:

121 /132

Divide the top and bottom by 11

121/11 =11

132/11 =12

121/132 =11/12

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Given f(x) = -10x + 45, find x when f(x) = 15.
    13·1 answer
  • I need help, which one is the answer
    9·1 answer
  • How many angles on the diagram have a measure of 70º?
    13·2 answers
  • The number of fish in a lake decreased by 25% between last year and this year. Last year there were 60 fish in the lake. What is
    5·2 answers
  • Can someone help this is so herd.
    15·1 answer
  • 0.246446 to the nearest hundredth is?
    10·1 answer
  • A company charges customers $5.25 for shipping An entire order. A customer was charged a total of $19.50 for the shipping and th
    6·1 answer
  • (Algebra 2) help me please:( no links I will report please help me out )!!!
    11·1 answer
  • 6.
    10·2 answers
  • Convert.<br> pints = 61 quarts
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!