1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
2 years ago
15

Answer please brainliest

Mathematics
2 answers:
tangare [24]2 years ago
7 0

Answer:

45

Step-by-step explanation:

45\% \\  =  \frac{45}{100}  \\  = 0.45

hope this helps

brainliest appreciated

good luck! have a nice day!

Firlakuza [10]2 years ago
4 0

Answer:

45

Step-by-step explanation:

45% = 0.45

45/100 = 0.45

You might be interested in
Kyle and josh have a total of 64 CDs. Kyle has 12 mote than josh. How many CDs does each boy have?
Alecsey [184]
26 for Josh and 5th for kyle
5 0
3 years ago
Write the equation of the line that passes through the points (-9,9)(−9,9) and (8,-2)(8,−2). Put your answer in fully reduced po
Sonbull [250]
Debby i the answe let’s goo huh
7 0
2 years ago
PLS HELP WILL GIVE BRAINLIEST
JulsSmile [24]

Answer:

y=2x+b

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Find the area. Answer without units
sergiy2304 [10]
I think it would be 105


19+15+32+13+26
4 0
3 years ago
PLEASE ANSWER!
butalik [34]

We just plug in, simplify, and solve.

x/2 + 3x - y

8/2 + 3(8) - 2

4 + 24 - 2

28 - 2

26

Option C should be your answer.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Approximately how many times greater is 2.3 than 1.15 ?
    8·1 answer
  • If y varies directly as x and y = 36 when x=9 find the value of y when x=3
    6·1 answer
  • I need help with number 17
    6·1 answer
  • I need help on all of those. Pleeeaaassseee help I really need it
    14·1 answer
  • A utility company charges $0.12 per kilowatt-hour for energy a customer uses.They give a credit of $0.0025 for every kilowatt-ho
    10·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B1%7D%7B3-6y%7D%20%2B%20%5Cfrac%7B1%7D%7By%7D%20%3D%20%5Cfrac%7B1%7D%7B6%5C%5C%7D" id
    13·1 answer
  • Let's say you make a friendship bracelet to sell. It cost you $3.50 in supplies plus your time to make it. if you sell it for $7
    8·1 answer
  • Find the unit price of 3 cans of cat food for $0.85​
    13·1 answer
  • Use the diagram to find the measures of all the angles, given that mZ1 = 76º.
    9·1 answer
  • 3.find the measure of each missing angle
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!