7. e and f
9. c.
sorry didn't understand 8
Answer:
$ 1.50 x 25= 37.50
Step-by-step explanation:
Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.
Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.
Answer:
Step-by-step explanation:
What was the answer to this? I am working on the same problem
Answer: the answer is gonna be a decimal which is Decimal: 145.333333 the 3 is repeated it keeps going forever