1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mafiozo [28]
3 years ago
5

Crestwood paint supply had a beginning inventory of 10 cancel pain

Mathematics
1 answer:
Irina18 [472]3 years ago
5 0

Answer:

ok cool?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A 9 kilogram bag of animal feed costs $45.45 . ​ What is the unit price per kilogram?
blsea [12.9K]

Answer:

5.05

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
An article fills 5/8 of a magazine page. A
Shalnov [3]

Answer:

35

Step-by-step explanation:

bundles tundra dismay chard bff dusk m u

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you add the digits in a two-digit number and multiply the sum by 7, you get the original number. If you reverse the digits in
erik [133]
I got 42.......................

8 0
3 years ago
If you have 5 tenths of a dollar, how much money do you have
horrorfan [7]
A tenth is 1/10.
5 tenths is 5/10.

5/10 is a fraction that can be made simpler, by dividing by 5, so that the fraction becomes 1/2.

1/2 is a half, so if you have a half a dollar, you have 50 cents.

Hope I helped. :)
8 0
3 years ago
Whats 1+1 please help
GREYUIT [131]

Answer:

Two haha

Step-by-step explanation:

but thanks for the points (:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A student takes a multiple-choice test that has 10 questions. Each question has four choices. The student guesses randomly at ea
    10·1 answer
  • On a school trip, the ratio of the teachers to students is 2:21. The ratio boys to girls is 4:3. If there are 18 girls girls on
    14·1 answer
  • Calculate the x-intercepts of the quadratic y=9xsquared+3x
    7·1 answer
  • I need help solving number 11 please.
    13·1 answer
  • Canyu canoe Co. Rents canoes for $8 plus $3 per hour or any part of any hour. For how many hours can you rent a canoe if you wan
    12·2 answers
  • Consider rolling dice and getting a total of 8. Find the probability if two dice are rolled. (Enter the value of probability in
    6·1 answer
  • Helpppp what is kp???
    14·1 answer
  • Steven earns extra money babysitting. He charges $37.00 for 4 hours and $55.50 for 6 hours. Enter an equation to represent the r
    9·2 answers
  • CAN SOME ONE ANSWER THIS ILL GIVE ALL MY POINTS AND BRAINLIEST PLEASE
    12·1 answer
  • What flaws of the Abbasids caliphs contributed to their downfall?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!