1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexandra [31]
3 years ago
8

A thermometer showing that the temperature is 4 degrees.

Mathematics
2 answers:
laila [671]3 years ago
8 0

Answer:

A thermometer showing that the temperature is 4 degrees.

The outdoor temperature is 4 degrees. If the temperature drops by 4 degrees, then the temperature will be

0

degrees.

Step-by-step explanation:

BlackZzzverrR [31]3 years ago
5 0

Answer:

it would be considered 0 degrees..... lol

Step-by-step explanation:

4-4=0

You might be interested in
Algebra 1
Ymorist [56]

Answer: $32

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
A manager received an invoice for $86.30 for 30gal ice cream. how much did each gallon cost? a $3.49 b $3.15 c $4.26 d $2.88
Vinil7 [7]
86.3 / 30 = 2.876

Therfore the answer is D $2.88
8 0
3 years ago
Refer to the Newsela article "A Step-by-Step Guide to the Scientific Method."
iVinArrow [24]

Answer:

Controlled Observation

Step-by-step explanation:

Answer..

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Every coach must know his sport well. Marty Wright is a baseball coach, so Marty Wright knows baseball well.
ahrayia [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

Deductive

5 0
3 years ago
COMPLETE THE SEQUENCES.
BartSMP [9]

Answer:

0,16,32,48,64,80,96,112

2,9,11,18,20,27,29,36,38

Step-by-step explanation:

1.Counting by 16

2. Counting by 7 and 2

5 0
2 years ago
Other questions:
  • The cost of a movie ticket is $19.80. Which expression below represents the cost of 5 movie tickets? A. 5($20.00 + $0.20) B. 5($
    13·2 answers
  • The figure is the net for a rectangular prism. What is the surface area of the rectangular prism represented by the net? Enter y
    15·2 answers
  • If you want to buy an item in a store that costs $15 and is on sale for 15% off, then how much would the item actually cost you
    9·2 answers
  • You own 5 pairs of jeans and want to take 2 of them with you on vacation. In how many ways can you choose 2 pairs of jeans?
    14·1 answer
  • Use synthetic substitution to find |(3) for f(x) = x2 - 9x +5.
    11·1 answer
  • What are the two steps to solving a proportion
    12·2 answers
  • Please help, I do not want any links. What is the value of 7x - 2x + 3, when x = 5?
    14·1 answer
  • using the following inequality 9 > 2. multiply each side by ( - 3 ) write a true inequality statement. 12 > -1, -27 > -
    9·1 answer
  • Point S lies on AB. If AB = 34 units, AS = 5 + 2x units, and SB = x + 2 units, what is the length of AS in units?
    8·2 answers
  • I have to determine the coordinates of the x-intercepts of the parabola. please help I need assistance with this practice proble
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!