Answer:
I found x for you, right there.
Imdomt really understand but i done 180 divide 3 = 60
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Absolute value= opposite. (positive turns into negative)(negative turns into positive)
10/8 or 5/4 or 1 1/4 or 1.25 or 125 percent.