1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natulia [17]
3 years ago
15

What are the answers for cake? i need this quickly

Mathematics
2 answers:
myrzilka [38]3 years ago
8 0
11 And 11 - 14 I Worked It Out .
lesya692 [45]3 years ago
3 0

Answer:

1st blank column:11

2nd blank column:11/14

THESE ARE THE ANSWERS AS PER MY CALCULATION

You might be interested in
A cereal company puts a small plastic bear in some of its cereal boxes. Customers who collect 10 of these bears win a grand priz
Fofino [41]

Answer:

D. I think

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If DF= 9x-39, find EF.
Blizzard [7]

4.333333

Hope this helps

8 0
2 years ago
Who knows the answer to do this with full work
wolverine [178]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
PLEASE HELP WILL GIVE BRANLIEST IF CORRECT
nevsk [136]

Answer:

1,500,000,000

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
it cost a faimly 305.00 to buy a 11ft by 14 ft rug if the cost is porpotional to the area what will it cost the family to buy a
Nataliya [291]
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
7 0
3 years ago
Other questions:
  • zoey is making bracelets for her friends. each bracelet takes 5/6 foot of string.how much string will zoey need to make 12 brace
    13·1 answer
  • What is the base of a triangle whose height is 10 and whose area is 160
    11·1 answer
  • Solve for the variable 2x=14​
    8·1 answer
  • Find the student’s error in solving the following inequality.
    11·1 answer
  • Miles wanted to spend his allowance on computer games. He saved $65.00. How many games could he buy if each game costs $17.99
    11·2 answers
  • 1. 5% of $30<br> 2. 15% of $70<br> 3. 0.4% of $100<br><br> SHow your steps and working
    12·2 answers
  • an arts academy requires there to be 4 teachers for every 64 students and 3 tutors for every 33 students. how many students does
    8·2 answers
  • Sarah drives at a speed of 70 miles per hour how long will it take to drive 385 miles?
    12·1 answer
  • X^2+2x+8=0, Find x?aaaaaaa
    9·1 answer
  • I need the answer to this problem
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!