1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ICE Princess25 [194]
3 years ago
5

0.9 to the 2 power =

Mathematics
2 answers:
iren2701 [21]3 years ago
7 0

Answer:

0.81

Step-by-step explanation:

MAKE ME BRAINLIEST PLEASEE <333

natali 33 [55]3 years ago
5 0

Answer:

0.81

Step-by-step explanation:

the answer is 0.81

0.9×0.9=0.81

You might be interested in
Please help me with this question ASAP
Kaylis [27]

Answer:The distributive property of equality

Step-by-step explanation:the 8 was distributed into the -6

7 0
3 years ago
Find the Valué of X when lines W and V are parallel.
a_sh-v [17]
The answer is C. 23.25
5 0
3 years ago
A number k is multiplied by 3/4. the product is 12. What is the value of k?
elena55 [62]

Answer:

3/4 × 12/1

3×12/4×1

36/4

9

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which sum does the model below represent?<br><br> 4 positive tiles and 7 negative tiles.
Alexxandr [17]

Answer:

3 Negative Tiles; -3

Step-by-step explanation:

Let's say tiles = T

- If the equation relates to 4PT ± 7NT, then your answer is -3NT

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is -8x - 2y= -4 when y equals -5x
PSYCHO15rus [73]
-8x - 2y = -4

When y = -5x
-8x - 2(-5x) = -4
- 8x + 10x = -4
2x = -4
x = -4/2 = -2
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • For the function f(x) =<br> x 1/3/4<br> find f-1(x).
    7·1 answer
  • Convert 108,208,930 in to scientific notation
    12·2 answers
  • PLEASE HELP DUE TOMORROW which point slope equation below is correct for the line that passes through the points
    8·2 answers
  • Who wants to talk and be friends
    8·2 answers
  • The arc corresponding to a central angle of 125 degrees in a circle of radius 10 feet measures _____ feet. Round your answer to
    9·2 answers
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Jennifer spent $100 at the mall, during tax free weekend.
    15·1 answer
  • Which number best represents the location of point A on the number line shown?
    6·1 answer
  • Classify the equation as a conditional equation, an identity, or a contradiction.
    13·1 answer
  • 4(2x-3)=0.2(x+5)+5.75
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!