Answer:
1 /4 plus 3/4 equals 1 one whole cuz the 1 plus 3 4 and the 4/4 thats one 1
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.35 per cup
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Find the unit price per quart</u>
5.60 / 4
<em>$1.40 per quart</em>
<em />
Step 2: Find the unit price per cup
1 quart = 4 cups
1.40 quarts / 4 cups
<em>$0.35 per cup</em>
<em />
Answer: $0.35 per cup
Answer:
The answer is 3t + 2
Step-by-step explanation:
Subtract t from 4t.
hoped this helped!
brainly, please?