I think it’s 1/5 if that’s an answer option
So x equals two if it is an exponent.9
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
Answer:
E
Step-by-step explanation:
i guess the dotted lines outline a square
so get the area of the square which is 6×6=36
then don't focus on the shaded part but unshaded you'll see two right angled triangles

you will get a total for both as 21
then get the area of the square 36-21=15
so the area becomes 15