1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mihalych1998 [28]
3 years ago
13

jane takes 4 hours to do a job that Alice can do in 3 hours. if jane works 1/2 hour before Alice joins her, how long will it tak

e the two of them to finish the job
Mathematics
1 answer:
BlackZzzverrR [31]3 years ago
8 0

Answer:

2.4 hours

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Benito spent $1837 to operate his car last year. Some of these expenses are listed below. Benito's only other expense was for ga
natita [175]
The answer is $.085. This is the cost of the gasoline per mile. I got the answer through adding all the expenses (insurance, registration, and maintenance) which added up to $1191 and then subtracting it from $1837, which gets me $646. Lastly, I computed for the cost of gasoline per mile through dividing $646 by 7600 miles. I got .085.
3 0
3 years ago
Need your guyzes halp, no false answers and I will give you most of my points
Alex17521 [72]

Answer$32

Step-by-step explanation:

125 divided by 2 = 31.25 +00.05+32

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jenna bought enough lattes for all her friends. Each latte was $3.50
alekssr [168]

Answer: 5 lattes

Step-by-step explanation: Our equation is 20 − 3.5x = 2.5, which means x = 5 lattes.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP ME ASAP!!!!
mafiozo [28]

Answer:

20 Km per hour.

6 0
3 years ago
° ~ Calculate the percentage ~ ° Help please !! With T_T operations
natulia [17]

Step-by-step explanation:

please re ask question. its unvalid and please simplfy it

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The negation of " If it rains then the road is slippery"
    8·1 answer
  • How many different ways can one roll a sum of 6 when rolling two dice?
    14·2 answers
  • A new sweater costs $15.99. If the sweater is on sale for 1/4 off
    11·2 answers
  • Lines L and M are parallel find m parallel to 5
    15·2 answers
  • Solve the system. x + y = 8 2x2 – y = –5 Add the equations
    15·2 answers
  • Find the slope of the line that contains the pair of points: (6,3)
    6·1 answer
  • Equation for the area of a circle with a diameter of 31.6 cm. Use 3.14 for
    12·2 answers
  • Matilda is selling hand-painted vases at a craft fair. She will
    10·1 answer
  • Express each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.
    8·2 answers
  • 6th work. What measure of Central tendency is calculated by adding all the values and diving the sum by the number of values
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!