1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aliun [14]
2 years ago
14

Which is a better deal: 8oz of shampoo for $0.89 of shampoo for $1.47? PLS HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU FOREVER <33 THIS IS A

MATH PROBLEM BTW LOL
Mathematics
1 answer:
kykrilka [37]2 years ago
8 0

Answer:

$1.47

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Hello can anyone give me the full answer to this step by step?
Andre45 [30]

Answer:

1. f = 16 degrees

2. h = 10 degrees

Step-by-step explanation:

1. f = (180 - 67+46 - 4) / 4

2. h = (180 - 60 + 90) / 3

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
elliot drove 202.8 miles and used 6.5 gallons of gasoline.How many miles did he travel per gallon of gasoline?
Ghella [55]
Elliot drove 31.2 miles per gallon of gasoline 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In three more years, Angelo’s grandfather will be six times as old as Angelo was last year. When
Katen [24]
You can give me the choices, are there even any?

5 0
2 years ago
-2x^2+4x-1 from 6x^2+3x-9
kirza4 [7]

Answer:

8{x}^{2}  - x   - 8

Step-by-step explanation:

We want to subtract

- 2 {x}^{2}  + 4x - 1

from

6 {x}^{2}  + 3x - 9

We set up the subtracttion problem to get:

6 {x}^{2}  + 3x - 9 - ( - 2 {x}^{2}  + 4x - 1)

We expand the parenthesis to get:

6 {x}^{2}  + 3x - 9  + 2 {x}^{2}   - 4x  + 1

Group similar terms:

6 {x}^{2}   + 2 {x}^{2} + 3x- 4x  + 1 - 9

We simplify to get:

8{x}^{2}  - x   - 8

4 0
3 years ago
In 2012, the population of a city was 6.08 million. The exponential growth rate was 2.69% per year
finlep [7]

Answer:

deeznutshehehehehe

Step-by-step explanation:

lolol gegegeheheh

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Subtract 5x+10 from 2x-6 please answer
    10·1 answer
  • Factor the following , it is not prime
    10·1 answer
  • 26 less a number is equal to the product of 3 and the sum of the number and 2
    13·1 answer
  • Suppose you go shopping for a new futon bed for your room. The model you really like happens to be on sale for $1200. It's origi
    7·1 answer
  • 2. The Welcher Adult Intelligence Test Scale is composed of a number of subtests. On one subtest, the raw scores have a mean of
    11·2 answers
  • M(-5, 2) and N(5, 2) are the endpoints of the segment MN on the coordinate plane. What is the length of MN¯¯¯¯¯¯ ?
    6·2 answers
  • The sum of four consecutive integers is -294. Find the integers
    12·1 answer
  • Cari is searching online for airline tickets. Two weeks ago, the cost to fly from Boston to Denver was $225. Now the cost is $30
    12·1 answer
  • Pablo purchased adult and youth tickets for the football game. He bought x adult tickets for $74 each and y youth tickets for $3
    12·2 answers
  • 20.35 - 08.57 - 09.99 ​
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!