1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pantera1 [17]
3 years ago
10

An item is regularly priced at $97 . Alonzo bought it at a discount of 85% off the regular price. wats the price now

Mathematics
1 answer:
siniylev [52]3 years ago
5 0

Answer:

at least above 3$

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Worth 11 points please help me!
Vesnalui [34]

Answer:

124°

I hope it's helps you

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
ASAP ANSWER HELP :)
Allushta [10]
I think it is 80 yd.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
3+ (1/4)a = 31<br> need help !!
Olin [163]

Answer:

=

1

1

2

Step-by-step explanation:

.

3 0
2 years ago
Yeah I don’t get this
umka2103 [35]

using pythagorean theorem

a^2 + b^2 = c^2

(12x)^2 + (16x)^2 = 10^2

square each term

144x^2 + 256x^2 = 100

combine like terms

400 x^2 = 100


divide by 400 on each side

x^2 = 1/4

take the square root on each side

x = 1/2


Answer:  x=1/2

8 0
3 years ago
Part C What conclusion can you draw from this? To determine whether they used the same number of tiles, set the two expressions
LUCKY_DIMON [66]

Answer:

We can conclude that someone used more tiles then the other because both equations are not equal.

Step-by-step explanation:

If you try to solve it both equations will not be shown as equal.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 7 divided by 2 = 7/2
    14·1 answer
  • If a transversal intersects two parallel lines, then _____
    11·2 answers
  • What is the answer to this equation, p - 1.34 = -11.8
    11·2 answers
  • Jung bought 15 yards of cloth he used 2 1/3 yards of cloth to make a jacket he cut the remaining cloth into 2 equal pieces find
    9·2 answers
  • Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt
    12·1 answer
  • Of her book on Tuesday, and of her book on Wednesday,
    7·2 answers
  • 420 es el 36% de 15120?
    7·1 answer
  • Your friend said that in order to determine the constant of proportionality, the independent variable (x) should be divided by t
    8·1 answer
  • -7+21y+23=16 pls help rn
    15·1 answer
  • Michael makes 60% of his free-throw attempts. If Michael attempts two free-throws,
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!