Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot
Answer:
Mmmmmmmmmmmmm.............
Step-by-step explanation:
MI no sabo amigo perdon
Since the tax is 6.25%, make it into a decimal which is .0625 then multiply by 600 to get 37.5, then add it to the 600 and the answer is .... $637.5 Yw (:
Your number is 57.
Because....
47 + 10 = 57
67 - 10 = 57
Hope that helps!
Answer:69
Step-by-step explanation:nice