1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lelechka [254]
3 years ago
14

The Jones family spends $600 per month on groceries for their family. If this is 15% of their monthly budget, then what is their

monthly budget?​
Mathematics
2 answers:
KonstantinChe [14]3 years ago
6 0

Answer:

hi whats up

Step-by-step explanation:

AnnZ [28]3 years ago
3 0

Answer:

$4000

Step-by-step explanation:

$600 = .15x where x is the total monthly budget

x = $600/.15

x = $4000

You might be interested in
HELP ASAP!!!! PLEASE!!!! Will give brainliest if CORRECT!!! :) just choose the first one.. is it Gale’s or Hector’s? I will post
gladu [14]
The correct answer is Hector's, 4 degrees, and Gale's. 
6 0
2 years ago
What is 127.484 to the nearest whole number
nikklg [1K]

Answer:

127

Step-by-step explanation:

A whole number is a number without any fractions (or decimals), so you just have to round the number to the nearest number without any decimals, which is 127

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In basketball some baskets were worth two points.others are worth 3 points.in one game the ratio of three point baskets to three
shepuryov [24]
9/12 so 12 triés because 9*3=27 so you then have to multiply 4*3*12
7 0
2 years ago
T.J. invests $8,100 in an account
QveST [7]

Answer:

I don't know

Step-by-step explanation:

if don't know

6 0
2 years ago
You ate three of the eight pizza slices. You paid $9.45 as your share of the cost of the pizza. Write a one step equation to fin
Tema [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

you ate 3

you paid $9.45 for the 3

to find the cost of the whole pizza you need to know how much each slice costs so

9.45 / 3 = $3.15 a slice

so each slice is $3.15 and there are 8 slices and you need to know how much they cost altogether so

3.15 * 8 = $25.20

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1×1+9×(1/100)+1 ×(1/1,000)
    15·2 answers
  • Evaluate the Following
    13·1 answer
  • Please help on these!
    12·2 answers
  • What’s the number rounded to the nearest hundredth from 22, 230 ?
    13·2 answers
  • Students are finding it difficult to determine if a certain graph is a function. Which is the BEST strategy for the students to
    9·1 answer
  • First answer gets brainliest
    9·2 answers
  • Which fractions are equivalent to 4/8? choose all correct answers (1/5) (2/6) (1/4) (1/2) (2/4)
    9·1 answer
  • How have you seen racism, protest, conflict, dehumanization play out in our current world?
    15·2 answers
  • 1 1/8 = g - 4 2/5, what does g equal?
    5·1 answer
  • When I triple my number and add ten, I get my number plus `36.` What is my number?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!