1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
suter [353]
3 years ago
12

What is the classification of the polynomial by the number of terms?

Mathematics
1 answer:
hichkok12 [17]3 years ago
8 0

Answer: Trinomial

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Need help with this please (。ŏ﹏ŏ)
Elis [28]
A triangle always equals 180 degrees






4 0
3 years ago
Select the factors that can be divided out to simplify the multiplication problem: 8/15 * 5/16 select all that apply (4 answers)
Alex17521 [72]

2  .

3 .

4 .

2 .

3 .

13 .

7 0
4 years ago
100 pts Sam purchased a new car for $17,930. The value of the car depreciated by 19% per year. When he trades the car in after x
erik [133]

Answer: 2500

Step-by-step explanation:

I don’t know if it’s right

4 0
3 years ago
O departamento financeiro de uma empresa de cosméticos apresentam relatório referente aos lucros e/ou prejuízos de ano 2010 o gr
Arturiano [62]

Answer:

nsks lsćsjwlskdusu sjsksksksndnnddn dksksosjsndjnyjy

6 0
3 years ago
2 people can plough a field in 6 hours.
netineya [11]

Answer:

It would take 1 person to plough 12 hours. And for 3 people it will take 4 hours

Step-by-step explanation:

6*2=12

12/3=4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 75% is 60, what is the full cost?
    8·2 answers
  • What's the surface area of a sphere with radius 5 centimeters
    8·1 answer
  • Simplify the given expression. (p+6)(p-4)
    13·2 answers
  • Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​
    12·1 answer
  • A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $10 plus an additional $0.15 for each minute of calls. Plan B costs $30 p
    11·1 answer
  • Its due today please help
    14·2 answers
  • Please help I'll give brainliest
    7·1 answer
  • Using your equation from #2, how many hours did the plumber work at your home? Solve the equation from #2
    6·2 answers
  • Pls help with this problem
    7·1 answer
  • An associate professor of physics gets a $200 a month raise. She figures that with her new monthly salary she can buy more goods
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!