26 / 8 = 3.25;
14 / 4 = 3.50;
The mistake is obvious !
Answer: 39.13
Step-by-step explanation:
:)
Answer:
Solution given:
For rectangle
length [L]=BC=16in
breadth [b]=AB=4in
For traingle
length[l]=8in
breadth [b]=3in
total area =area of rectangle ABCD+2×area of triangle DEF
=L×b+2×1/2×[b×h]
=16×4+8×3=88in² is your answer
Answer:
46,303
Step-by-step explanation:
12789+9324+9324+1078+12789+999= 46,303
$33.33
20/9 = $2.22 per sheet
$2.22*15 = $33.33