Answer: its 4
Step-by-step explanation: i took the quiz just now
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.
Step-by-step explanation:
how do you not know what are unit rates
Area of a circle = pi x r^2
200.96 = pi x r^2
200.96 = 3.14 x r^2
r^2 = 64
r = 8 inches
Hope this helps!! :)
Answer: 
Step-by-step explanation:
a^2 +b^2 = c^2
4^2 = 16
6^2 = 36
16+36=52
c^2=52
c=
Answer:
y=1
Step-by-step explanation:
because 2×1=2 and when you add 4 to it you will get 6