8 verticals i’m pretty sure if not uh yea
300=(1/6*7/8)x
300=7/48x
300*48=7x
14400=7x
2057=x
So the answer is B
Hope this helps :)
Answer:
$2.50+$1.25 times M
Step-by-step explanation:
$10.75-$8.25=$2.50
$3.50-$2.25=$1.25
$2.50+$1.25=$3.75
As only one-time fee, we cancel out it, then only add on the per-month fee, which is $1.25 every month.
Answer:x<1/7 (5 - sqrt(130))
Step-by-step explanation:
Hello! I can help you with this question! To find the unit rate, we’ll have to divide total by number of units. Or in this case, miles/gallons. 325.4/17.3 is 18.809 and other numbers, or 18.81 when rounded to the nearest hundredth. If you’re looking for the answer to the nearest hundredth, the answer is 18.81 mpg. Or, if you’re looking for the answer to the nearest whole number, the answer is 19 mpg.