Answer:
b, c, d
Step-by-step explanation:
y=kx+b
or
y=kx
so y=5,25x-right
y=0,5x-right
y=2,5x+7-right
207000 for 1800ft
? for 1ft
Step 1:
Cross multiply
1×207000=207000
Step 2:
207000÷1800=115
As a result, the answer will be 115 per foot. Hope it help!
The unit rate is $1.25 per pound
Answer:
7:17 PM
Step-by-step explanation:
Add another 30 minutes to 6:30 = 7:00 PM
47-30 = 17
add the remaining 17 minutes to 7:00 = 7:17 PM