1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mademuasel [1]
3 years ago
8

What is a quater of 6​

Mathematics
2 answers:
Dahasolnce [82]3 years ago
7 0
The answer to the question is 1.5
kotykmax [81]3 years ago
5 0

Answer:

1,5

half is 3 and half of 3 is 1.5

You might be interested in
Help me please help me help please
Dennis_Churaev [7]

Answer:

not sure

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Which of the following is the coeffeiceint in the algebraic expression 22^3+z
masya89 [10]

I think it's 1.0650 but I'm not sure.

6 0
3 years ago
Prime fractorization of 140/700
BaLLatris [955]
<span>Prime factorization of 140/700 = </span>Answer: 140/700 =1/5 = 0.2
5 0
3 years ago
Ivania is 12 3 4 years old. Marian is 1 3 8 years older than Ivania and Jane is 1 1 5 years older than Marian. How old is Jane?
andre [41]

Answer:

Step-by-step explanation:

it says Jane is 115 years older than Marian it means that Jane is 253 years old

7 0
2 years ago
Jaclyn is a soccer goalie. If she has 21 out of 25 saves in practice, what is the experimental probability that she will have a
horsena [70]

Answer:

Im a soccer goalie too

Step-by-step explanation: 21/25, 0.84, 84%

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A grocery bag contains x apples, each weighing One-third of a pound, and y pounds of grapes. The total weight of the grocery bag
    13·1 answer
  • Can someone help explain how to solve this problem please? It would be very helpful.
    11·1 answer
  • How to convert 45% into a fraction
    11·1 answer
  • What is 987654323456789 * 9870987654345678 heehehehhe
    11·1 answer
  • The price of nails, n, is $1.29 per pound, the price of washers, w, is $0.79 per
    9·1 answer
  • Um whats x³+3x²+3x+1
    5·1 answer
  • 3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
    14·1 answer
  • A book store is having a 30% off sale, Diary of a Wimpy Kid books are now $6.30 each. What was the original price of the books?
    14·1 answer
  • A triangle has vertices on a coordinate grid at N (7,3), 0(-8, -3), and
    5·1 answer
  • Someone help plz make sure it’s right and no websites or links plz :)!!!!!
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!