1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Masja [62]
2 years ago
10

Please help me.......

Mathematics
1 answer:
Georgia [21]2 years ago
8 0

Answer:

sorry

.......... ................

You might be interested in
HELP ME!,!,,,! I’ve been waiting for 30 minutes
Furkat [3]

Answer:

5/9=1/2

12/13=1

2/13=0

Step-by-step explanation:

These are just based on what I think and also

5/9=0.55... so closer to 0.5 which =1/2

12/13 is just really close to 13/13

2/13 is really close to 0/13 rather than 6.5/13, which is 1/2

5 0
2 years ago
What is 30=12m I need help
Law Incorporation [45]
30=12m
you divide both sides by 12
so 30/12 is 2.5
8 0
3 years ago
Which of the following is the solution to the inequality -5x + 20 < 130?
Masja [62]
The answer is B. x > -22


-5x + 20 < 130

-5x < 130 - 20

-5x < 110

-5x/-5 > 110/-5

x > -22
6 0
2 years ago
Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
lys-0071 [83]

Answer:

$.75

Step-by-step explanation:

9 ÷ 12 = 0.75

.75 × 12 = 9

5 0
3 years ago
Help pleaseeeeeeeeeeeee
eduard

Step-by-step explanation:

17.0 there you go I hope this helped

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The power P (in watts) generated by a windmill that has efficiency E is given by the formula P = 0.31ED^2V^3, where D is the dia
    8·1 answer
  • Which graph represents the equation x=-2
    7·2 answers
  • In the figure, mDE=118 and mBC=48. The diagram is not drawn to scale. What is m
    11·2 answers
  • A local restaurant advertises that the mode cost of their most popular meals is $8. If the costs of their most popular meals are
    6·2 answers
  • Three different cars are available to take 4 men and 1 woman on a particular journey. In how many different ways can the five pe
    5·2 answers
  • The weather report says there is a 91% chance it will rain tomorrow. Should you get ready to use an umbrella?
    6·2 answers
  • 11/5-1/2= Fraction fraction
    7·2 answers
  • Six less than the product of a number n and 1/5 is no more than 99
    13·1 answer
  • 5. Ms. Kright has 8.9 ml of vinegar. Every day 13 of the vinegar evaporates. How many
    11·1 answer
  • First, break the irregular polygon into shapes whose (select)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!