1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Georgia [21]
3 years ago
11

What linear function has the same y-intercept as the one that is represented by the graph?

Mathematics
1 answer:
Gnom [1K]3 years ago
4 0

The 3rd answer, y = 2x + 3

The graph has a y-intercept of positive 3. The y-intercept is when x is equal to 0 on the line.

You might be interested in
A ribbon measure 4.5 meters express length to millimeters<br>​
GREYUIT [131]

Answer:

4500 millimeters

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Helpppppppppppppppppppppppppppppppp
Archy [21]

Answer:

A and C

<em>I hope this helps! ^^</em>

<em></em>

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which letters have 1-fold reflectional symmetry?
Veseljchak [2.6K]

capital A

lower case and upper case v

lower case and upper case o

lower case and upper case i

lower and upper case w

6 0
3 years ago
lily sees 15 tan puppies and 8 white puppies at the pet store.how many more tan puppies than white puppies does she sees? Draw p
Nataliya [291]

Answer:7

Step-by-step explanation:

Just put 7 as your answe

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of the prism​
Softa [21]

Answer:

600

Step-by-step explanation:

multiply w l h

10 x 5=50

50 x 12=160

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Match the graph with the correct equation.
    13·2 answers
  • What is 0.5-0.2x=0.3(x+3) ?
    7·1 answer
  • Line p contains points A(-1,4) and B(3,-5) lines q is parallel to line p. Line r is perpendicular to Line q. What is the slip of
    13·1 answer
  • Help someone please​
    9·1 answer
  • Can you guys help me fill the right angle measures
    12·2 answers
  • 998 x 67 = (1,000 - ) x67
    5·1 answer
  • Also this one--Sorry
    14·2 answers
  • A company orders 16 boxed lunches from a deli for $138.40. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of e
    10·2 answers
  • Help pleaseeeeeeeeeee
    7·1 answer
  • Does anybody know it need it soon as possible
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!