I got y=4/3x - 4.
by converting the slope
Answer:
D
Step-by-step explanation:
it's 100% I'm super sure
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
83%
Step-by-step explanation:
you take 210 - 35 over 210 which is 170 over 210 divide and you get rounded about .83 that as a percent is 83%
Answer:
c: add x to each side
Step-by-step explanation: