Answer:
$7.67
Step-by-step explanation:
So if 8 pens cost $4.72, one pen would cost $0.59. 0.59 x 13 will be equal to 7.67.
Answer:

Hope this helps! If you need an explanation, I've got you.
The average cost in 1990 is <span>$12,841.</span>
First fold of a piece of paper produces two smaller pieces of paper
Second fold of the resulting pieces of paper produces 4 smaller pieces of paper.
Third fold of the resulting pieces of paper produces 8 smaller pieces of paper.
Thus, the five letter size pieces of paper folded three times produces 8 x 5 = 40 notes.
Thus, one notepad consists of 40 notes.
If someone wrote ten notes per day, then one notepad will last for 4 days.
Answer:
I needed thisssss ! Thanks for the points and you too<3
Step-by-step explanation: