1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudik [331]
3 years ago
5

My last problem and I'm stuck please help!!​

Mathematics
1 answer:
WITCHER [35]3 years ago
4 0
Answer is C= -125,125
You might be interested in
Hey! Could anyone help me with my math!? there is more to come!
Mkey [24]

Answer:

Sure

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN SOMEONE WHO IS GOOD AT MATH HELP PLEESE !! ALSO PLEASE PUT ACTUAL ANWSERS I DONT OPEN SKETCHY FILES ON MY COMPUTER !!
patriot [66]

Step-by-step explanation:

<h2><em><u>THE </u></em><em><u>Question </u></em><em><u>Satisfies </u></em><em><u>For </u></em><em><u>All </u></em><em><u>The </u></em><em><u>Graph</u></em></h2>
7 0
3 years ago
Determine if the scenario is independent or dependent:
Lady_Fox [76]

Answer:

dependent

Step-by-step explanation:

A scenario is called independent if the outcome of one event will not influence the outcome of the other. We are trying to assign a position for each player so that everyone gets a position. But we also need to make no one can have more than one position.  

Let's say we have position X, Y, Z for player A, B, C. First you assign the position for player A, there will be 3 possible positions (A/B/C). If you assign position X to player A, player B can't get the X position so the possible outcome is only two(B or C). This makes the scenario dependent because the outcome of the first roll will influence the possible outcome of the next roll.

6 0
3 years ago
On a recent trip to the convenience store, you picked up 3 gallons of milk, 5 bottles of water, and 6 snack-size bags of chips.
svlad2 [7]

Answer:

the cost of each bag at chips  is $0.75

the cost of bottle is $1.50

The cost of gallon of milk is $3.50

Step-by-step explanation:

Let us assume the cost of each bag at chips be x

For the cost of bottle it would be 2x

And for cost of gallon of milk be 2x + 2

The total cost is $22.50

Now the equation would be

3(2x +2)  + 5(2x)  + 6x = $22.50

6x + 6 + 10x + 6x = $22.50

22x = $16.50

x = $0.75

So cost of each bag at chips would be $0.75

For the cost of bottle be

= $0.75 × 2

= $1.50

And, for the cost of gallon of milk be

= 1.50  + 2

= $3.50

8 0
3 years ago
Two angles that are supplementary have a ratio of 7 to 5. what are their measurements?
zzz [600]
7x + 5x = 180
12x = 180
x = 15
Therefore, the 2 angles equal (7*15) and (5*15) which equals
105 degrees and 75 degrees


4 0
3 years ago
Other questions:
  • Perform the indicated operation 1/3 divide 3/8
    10·2 answers
  • Given that f(x) = 3x – 19, find f(m). Write your answer as an ordered pair
    5·1 answer
  • What is the ratio for
    13·2 answers
  • At a baseball game, a vender sold a combined total of 170 sodas and hot dogs. the number of hot dogs sold was 50 less than the n
    5·1 answer
  • Find the probability that the age of a randomly chosen American (a) is less than 20. (b) is between 20 and 49. (c) is greater th
    10·1 answer
  • *PLEASE HELP*
    8·2 answers
  • Adf;alkjfd;lkaj;ldkfjadfj[klh
    11·1 answer
  • Please help I'll give brainliest
    7·1 answer
  • Find the smallest value of k, when 882k is a cube. pls help ​
    14·2 answers
  • At the school track meet, Dita ran 100 meters at a rate of 6. 25 meters per second. Time = StartFraction distance Over rate EndF
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!