1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GalinKa [24]
2 years ago
14

Will name brainliest

Mathematics
1 answer:
LenaWriter [7]2 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

ii) reflexive property

iii) AAS

You might be interested in
clara has a coupon for $10 off at her favorite clothing store. the coupon is applied before any discounts are taken. the store i
Jet001 [13]

Answer:

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
A square room has a tiled floor with 81 square tiles. How many tiles are along an edge of the room?
Strike441 [17]
As there are 81 tiles total, that makes your area 81. Being a square, that makes your area equation A=s^2. As you need a side, this makes your equation s=√A. Plugging in 81 as A, we get s=√81=9, so an edge has 9 tiles.
4 0
3 years ago
One serving of a fruit punch recipe serves 16 people. ( number of servings, number of people served .) which of the following li
Inessa05 [86]
It would be list f. Each serving(1)serves16 so 2 servings serve 32 and so on.
8 0
3 years ago
Serena wants to create snack bags for a trip she is going on. She has 6 granola bars and 10 pieces of dried fruit. If the snack
MakcuM [25]

Answer:none

j0Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Help due 11:59!!!!!!!​
blagie [28]

Answer:

4,6 hope this helps you

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Enter an expression that represents the fallowing statement and then solve the expression. 2 less than the product of 6 and -10.
    8·1 answer
  • Luke jogged a total of 56.5 miles last week.  If Luke jogged the same distance, d, each day for 3 days and half that distance on
    11·2 answers
  • Read the word problem below.
    11·2 answers
  • Please help! I will mark you as brainliest if you answer correctly:)
    5·2 answers
  • 3. Your school has been running a nickel drive to raise money for a sister school
    5·1 answer
  • Kong took 15 fewer seconds than Nolan took to complete his multiplication timed test. Kong took 8585 seconds. How many seconds d
    13·1 answer
  • If 2 pounds of bananas cost $1.89, what is the cost per pound? Show your work
    5·1 answer
  • Select all the correct answers.
    13·1 answer
  • PLZ HELP ASAP DUE TMR NEED RN TYSM
    13·1 answer
  • A school district wants to find out why dropout rates were lower at some schools rather than others. What statistical approach w
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!