ANSWER: x = 130°
EXPLANATION: You must add given angles and then subtract from 180°.
Answer:
do u wanna drink my p ee?????
Step-by-step explanation:
shwhe e ejrneke
We have to find the unit rate, so we have to divide what you earned in interest by the amount of months.
120/8=15
So you earn $15 per month
---
sorry if this doesn't help
I believe the answer is 1/531441
Hello! To find the unit rate in miles per gallon, all you have to do is divide the amount of miles by the amount of gallons. 2½ is 2.5 in decimal form. 50/2.5 is 20. There. The unit rate is 20 miles per gallon.