1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nikolay [14]
3 years ago
11

12 Times 12 = 144 right?

Mathematics
1 answer:
REY [17]3 years ago
5 0

Answer:

yes it is u are correct

Step-by-step explanation: plz mark brainliest

You might be interested in
Please please help me​
svetlana [45]

Answer:

  • here is the equation :  y= 3x+10
  • table: o miles would be $10, 5 miles would be $25, 10 miles would be $40.

Step-by-step explanation:

for the second part you can use the equation above and substitute the value of x in the equation to find y.

explanation: 3 dollars per mile so 5 miles costs 15 dollars but since there is a flat fee of 10 dollars it would total to 25 dollars.

3 0
3 years ago
Enter the missing value into the box to complete the ratio comparing 6 yards to 9 feet.
tatyana61 [14]
The ratio of 6 yards to 9 feet is 1/2 but I can't see where the missing value is
3 0
3 years ago
Trinity collected 2,400 grams of pennies in a fundraiser. Each penny has a mass of 2.5 grams. How much money did Trinity raise?
sp2606 [1]

Answer:

960

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
If all squares are rectangles, and if all rectangles are parallelograms, then all squares are parallelograms. Which law of prope
xxMikexx [17]

Symmetric property, I remembered the answer for this for my summer school. This is one of the equivalence properties of equality.

7 0
3 years ago
Math Homework help please!
Setler [38]
The answer should be (exact number- 93/10) (decimal form- 9.3) (mixed number- 9 3/10)
sorry if i’m incorrect
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me <br> Show your work<br> 11 points
    13·2 answers
  • What is ½ + ¼ equal to?
    10·1 answer
  • Once Isabel rented the warehouse space, she decided to post ads on several social media sites to advertise her online bookstore.
    7·1 answer
  • Can someone help me please
    7·1 answer
  • What is the value of x?<br><br><br><br>_______. degrees
    14·1 answer
  • A 3-pack of ice cream bars costs $1.59. What is the unit price?
    12·1 answer
  • 6 - 3w = -27<br> I need help on this I don’t get it
    13·1 answer
  • What is the value of a in the right triangle shown below?
    8·1 answer
  • Please help! I’m almost done! If I don’t finish by like 9 or 8 I’m not gonna sleep good or possibly sleep at all for the amount
    13·1 answer
  • 2b-3(1+b)=-3(b+7) whats the answer? and how do you do it??
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!