No it is 0.9x10= 9. 0.9x 100 would be 90
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
Answer:
780
Step-by-step explanation:
Explanation:
To get from
5% to 100% you multiply by 20, so multiply the number in this case 39 by 20 percent.
Answer:
-4+-4
Step-by-step explanation:
(x+5,y-6) is the coordinate notation.