1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anni [7]
3 years ago
5

Angie babysits to earn extra spending money. She recorded how much money she earned

Mathematics
1 answer:
il63 [147K]3 years ago
7 0

Answer: $50

Step-by-step explanation:

Given

Money earned each time is given as

10, 20, 30, 40, 50, 60

The range is given by the difference of the highest and lowest value of the given data

Highest value=60

lowest value=10

\Rightarrow \text{Range=60-10}\\\Rightarrow \text{Range=}\$50

You might be interested in
Plz help. <br> It’s algebra
Mumz [18]

Answer:

Your answer is C: Usually Molly scored more points than Sabrina.

7 0
3 years ago
noor has 4 cups of hot chocolate in his thermos. he offers 5/8-cup serving of hot chocolate to some friends.What is the greatest
Bad White [126]
The greatest number of friends Noor can offer hot chocolate to is 8.

ANSWER= 8
6 0
3 years ago
Please answer the following question:
ludmilkaskok [199]

Answer:

99 cm²

Step-by-step explanation:

1/2 BH

1/2 18 x 11

9 x 11

99

3 0
3 years ago
Geometry Question if someone can help please!
kolbaska11 [484]

Answer:

Angle D=162 P=74cm A=340sqcm

7 0
3 years ago
Help
ycow [4]

Answer:

hat: $12

t-shirt: $8

Step-by-step explanation:

Let the price of 1 hat = h.

Let the price of 1 t-shirt = t.

Julie: h + 2t = 28

Raj: 2h + t = 32

We have a system of 2 equations in 2 variables.

h + 2t = 28

2h + t = 32

Let's use the substitution method to solve the system of equations.

Solve the first equation for h.

h = 28 - 2t

Substitute 28 - 2t for h in the second equation.

2(28 - 2t) + t = 32

56 - 4t + t = 32

56 - 3t = 32

-3t = -24

t = 8

h = 28 - 2t

h = 28 - 2(6)

h = 12

Answer:

hat: $12

t-shirt: $8

5 0
3 years ago
Other questions:
  • I'm confused on how to simplify variable expressions...
    5·2 answers
  • Please help! Correct answer will get brainliest.
    6·2 answers
  • 2x - y - 4 = 0
    12·2 answers
  • Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a c
    5·2 answers
  • Could -2be used as a base to rewrite 32? 64? why or why not
    13·1 answer
  • Footware manufacturing is projected to decrease output by 8.4% from 2006 to 2016. If footware manufacturing had 1.8 billion doll
    14·2 answers
  • Please help I am really confused with this​
    7·2 answers
  • HeLp PlEaSe ThAnKs! THIS IS A GRADE (SHOW WORK)
    14·2 answers
  • HELP ME PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • Distributive property <br> 11(12+u)
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!