1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nikolay [14]
3 years ago
9

Can you help me with this question please

Mathematics
1 answer:
shtirl [24]3 years ago
4 0

Answer:

6 for $1.26 is better

Step-by-step explanation:

$1.26/6 = $0.21 per can

$1.98/9 = $0.22 per can

You might be interested in
Please explain
Sophie [7]
Isolate x for -8x-8y=-16
the answer will be (8,-6)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
the frequency table shows the number of books some students read last summer. Based on the data in the table, which statement is
Whitepunk [10]

Answer:

  A.) nine more girls read 6 or more than boys who read 6 or more books

Step-by-step explanation:

Let's examine the statements ...

  a) 24 is 9 more than 15 . . .  TRUE

  b) 41 is 6 more than 36 . . . false

  c) 32 is twice as many as 15 . . . false

  d) 24 is twice as many as 48 . . . false

3 0
3 years ago
What is the nearest whole percent of 62
charle [14.2K]
The nearest whole percent would just be 62%
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If tom had 100g rice how would u convert it to kg
notka56 [123]

<u>répondre:</u>

<u>bonjour</u>

<u>si tom avait 100 g de riz il va convertir 100g en kg</u>

  1. <u>Étape par Étape explication:</u>

<u>= 0,1 kg</u>

<u>bonne journée</u>

3 0
3 years ago
7th grade: CAN SOMEONE PLEASE SOLVE JUST THE TABLES ONLY
Gnom [1K]

Answer:uh

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A bakery has fixed costs for retail space, electricity, and appliances of $15,000. The variable cost of baking a cookie is $0.25
    13·1 answer
  • Factor the polynomial 6x^5-18x^3+54x^2, Please show work.
    14·2 answers
  • What is this me don't get it
    9·2 answers
  • When dividing both sides of an inequality by an integer we must reverse the inequality symbol
    8·2 answers
  • When the vat rate is 15% a customer pays 1610 to buy an electric iron .find the cost of the iron without vat (solve by video)
    5·1 answer
  • Write each decimal as a percent 0.03 0.92 0.18
    7·2 answers
  • PLEASE ANSWER IM IN A TEST
    5·1 answer
  • Y=33x+102 what is Y?
    5·1 answer
  • If the solution to an inequality is t≤7.4 , which of the numbers below would be part of the solution?
    12·1 answer
  • Marco's family is renting a cabin by the lake. The cost is $40 per day plus a one-time cleaning fee of $60. How many whole days
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!