A bag of nuts weighs 3 ounces and costs 50 cents. What is the unit price? Round to the nearest cent.
2 answers:
Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
The answer is 50 by 3 =17
You might be interested in
Correct answer is C.
Answer:
The final price would be 2.11$
I’m pretty sure it’s 6 bc to calculate the volume it’s pie•radius^2
Answer: D
Step-by-step explanation: The Right Shape On D Is Just Smaller Than The Left One