Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
10
16
plug in -20 for x to get |-20+4|
that is |-16| but the absolute value of it is 16
Answer:7.776
Answer: i don't think they do
Step-by-step explanation: tell me if i wrong