The brand xyz dog food costs $36 for 15 pounds of dog food. What is the cost per pound?
2 answers:
Answer:
36/$15 which equals $2.04 per pound
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
36/$15 = $2.04 per pound
You might be interested in
2 pounds that’s the nearest to 1/8
Answer:
b
Step-by-step explanation:
the second one it should be hope's it helps
6 x 2 + 4 x 3 = 12 + 12 = 24
What kind of mathematics are you learning?
Answer: 1560 ft squared
Step-by-step explanation: