1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vladimir2022 [97]
2 years ago
11

Someone please help!!! I need this asap! I will mark brainliest if correct!

Mathematics
2 answers:
Natali5045456 [20]2 years ago
5 0

Answer:

choice 4) SAS

Step-by-step explanation:

Yuri [45]2 years ago
3 0

the answer is 4o SAS is the correct answer

You might be interested in
A reindeer runs 2014 miles in 3 hours. At that rate, how many miles does it run in 1 hour?
kifflom [539]

Answer:

about 671 miles

Step-by-step explanation:

2014m=3h

2014/3= about 671 miles an hour

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's is the absolute value -18 degrees?
dalvyx [7]
The answer is 18 degrees
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three medium pizzas cost $10.50. How much does it cost to buy 10 medium pizzas?
olga nikolaevna [1]
Hello! First off, we can find the unit rate on what it would cost per pizza. Divide the total amount by the number of pizzas. 10.50/3 is 3.5. It costs $3.50 per medium pizza. Now, we can multiply that amount by 10 to get the amount for 10 pizzas. 3.5 * 10 is 35. There. It costs $35 to buy 10 medium pizzas.
6 0
3 years ago
Help me pls i am begging.
ioda

Answer:

-4

Step-by-step explanation:

-4 x 13 = -52

Hope that helps :)

4 0
2 years ago
PLEASE HELP! THANKS!
Alina [70]
If you add everything up then
14x-2=180
14x=182
x= 13
 
So the angles would equal
2(13)+1= 27
3(13)-3= 36
9(13)= 117
The angles are 27 36 and 117
Which makes the smallest angle 27 which is B.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A star has a diameter of 4,680,000,000 units. Express this number in scientific notation.
    13·2 answers
  • Is -1.2 a rational number
    7·1 answer
  • A paper company ships one 110.4 tons of paper in four trucks if Eachtruck carries the same weight how many tons of
    8·2 answers
  • In a fraction the denominator is 5 more than numerator.When 3 is added to the numerator and 1 is added to the denominator the si
    12·2 answers
  • Which part of the algebraic expression 7a - 4 is the constant?<br><br> 7 a-4<br> 4<br> 7 a<br> 7
    5·2 answers
  • Help me with this math question please I'm giving away brainliests​
    14·1 answer
  • There are three car salespeople at the local car dealership. The table below shows how many cars each salesperson has sold.
    6·2 answers
  • What is (a+b) squared?
    13·2 answers
  • Solve: 3(2x+7) S 6(x-4)
    13·1 answer
  • The link is attached do your best to figure it out.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!