use photomath it helps a lot
Answer:
x = 2
Step-by-step explanation:
2 + 1 = 3. 3/3 = 1
2/2 = 1
Point form: (-1,1)
y=2x+3, -y=2x+1
Equation form: x = -1, y = 1
You can do 26/100 or 13/50
$9
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples