1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natali5045456 [20]
3 years ago
11

Which expression is equivalent to (x⁴/³ x²/³)¹/³ x²/⁹ x²/³ x⁸/²7 x⁷/³

Mathematics
1 answer:
Andreas93 [3]3 years ago
8 0

Answer:

it really depends on what x =

Step-by-step explanation:

You might be interested in
In a business, if A can earn $7500 in 2.5 years, find the unit rate of his earning per month
andrew11 [14]

2.5 years = 30 months

7500$ in 30 months

x$ in 1 month

___________________

x = (7500*1)/30 = 250

The answer is 250$/month.

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Integral of x sqrt(36+x^2) when x = 6tan theta
vova2212 [387]

(36+{x}^{2})x=6
x = 6

3 0
3 years ago
How much time is it from 3:45pm to 5:15pm
Leokris [45]
1 hour and 30 minutes because when you subtract those you will get that answer
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me plz
Musya8 [376]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

lets say the cost for a pound is 2$

if the watermelon weighs 3 pounds it would cost $6.

2(3)

The weight is the variable in the parenthesis because that is what is constantly changing.

4 0
3 years ago
Can someone plz help!!!!!
kakasveta [241]

Answer:

17. 15

18. 8(this one I'm not sure tho what does the right one say)

19. 32

20. 5

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A plastic sun visor allows light to pass through but reduces the intensity of the light. the intensity is reduced by 5% if the p
    10·2 answers
  • A bag contains 6 apples and 4 oranges. If you select 5 pieces of fruit without looking, how many ways can you get 5 apples?
    11·1 answer
  • A birthday celebration meal is $ 46.80 including​ tax, but not the tip. find the total cost if a 15 % tip is added to the cost o
    6·1 answer
  • Which of the following best describes the expression 7x + 2y?
    5·2 answers
  • How do you do two step equations: integers
    15·1 answer
  • Simplify (-8a-5a-10c)-(2a+10b+20c)
    7·2 answers
  • Help I’m dumb and it’s due soon.
    9·1 answer
  • In a class of 40 students, 26 are girls and 14 are boys. What is the ratio of girls to the total number of students?
    12·1 answer
  • The cost of 10 balls is 280. Find the cost of 19 balls.​
    9·2 answers
  • Does anyone know the missing leg of the length?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!