1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
expeople1 [14]
3 years ago
12

Determine the missing angle in each triangle.

Mathematics
2 answers:
tatyana61 [14]3 years ago
6 0

Answer:

45

23

104

49

Step-by-step explanation:

ExtremeBDS [4]3 years ago
6 0
45, 23, 104, 49 would be the answers
You might be interested in
This is inequality and solution. plz help. im stuck. THIS IS URGENT
olya-2409 [2.1K]
I hope this helps you



x>4


x>-4


x>4
6 0
3 years ago
Use the product to sum formulas to write the product as a sum or difference
alina1380 [7]
Ok can you please show the formula or give more information please
6 0
3 years ago
How to solve this equation?
lilavasa [31]
I solved it on your other posting of it. x = 12
All of the steps are there
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP......due today
Lina20 [59]

Answer:

Yes, *2

Step-by-step explanation:

The second figure is exactly half of the first figure

6 0
3 years ago
5 divided by 5.2 = ?
Alenkasestr [34]

Answer:

0.96153846153

but it would make more sense in a lot of cases if it was 5.2/5

Step-by-step:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • There are 2 orange picks for every 5 picks if there are 21 picks in total how many picks are orange
    15·1 answer
  • Is anyone good at elimination method? I will give 10 points to the person that answer the question. :)
    10·2 answers
  • Can someone help me answer this please!!!
    12·1 answer
  • How do you write the inverse of the conditional statement below
    5·1 answer
  • 22 gallons of gas cost $65.56. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
    8·2 answers
  • How do geometric shapes relate to exponents?
    15·1 answer
  • Two positive consecutive numbers are represented by x and x+1. If four is added to the first
    6·1 answer
  • Natalie made blueberry muffins for a bake sale. Each muffin cost her about $0.25 to make. She spent $8.75 to make all of the muf
    7·2 answers
  • Which answer choice is equivalent to the expression below?
    7·1 answer
  • Cos/1+Sin = 1-Sin/Cos
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!