Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer: If you’re looking for the area it is 650.65 yd and if you’re looking for the volume it is 1072.33
Answer: The book tax is $1.10 and the video game is $3.40 so i'll let you figure this out
tell your sister that the nae nae frog has blessed her with the answer
Answer:
C) 4/(x+y)²
Step-by-step explanation:
start by expanding so it is written as 2÷(x+y)/(x+y)÷2.
Then rearrange so that it is 2×2/(x+y)×(x+y) or 4/(x+y)²