1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inn [45]
2 years ago
13

Which of these is an equation?

Mathematics
1 answer:
Hatshy [7]2 years ago
7 0

Answer:

b

now please make me brainliest ok

You might be interested in
Which are correct representations of the inequality 6x ≥ 3 + 4(2x – 1)? Select three options.
topjm [15]

Answer:

hope it helps

plz mark as brainliest

7 0
2 years ago
Which construction could be used to construct an isosceles triangle ABC given line
Free_Kalibri [48]

Answer:

In the given two column proof two sides and included angles are equal.

Triangles are congruent if any pair of corresponding sides and their included angles are equal in both triangles .In the figure sides BD≅BD , AB≅ BC and <ABD ≅,BDD Therefore triangle ABD and triangle CBD are congruent by SAS property of congruence.

4 0
2 years ago
It costs $11.18 to buy 13 cans of cranberry sauce. If the cans all cost the same amount, what is the price of each can?
AnnyKZ [126]

Answer:

Each can costs $0.86

Step-by-step explanation:

We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.

11.18/13 = 0.86

I hope this helped and please mark me as brainliest!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 5.96 as a fraction
tatuchka [14]
Its 149/25 or 149/5^2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The following steps are used to rewrite the polynomial expression, 3(x + 4y) + 5(2x - y).
ololo11 [35]

Answer:

step1 - distributive property

step2 - associative property

step3 - cumulative property

step4 -  associative property

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Round number to the nearest hundred 7,392+4,112=
    10·2 answers
  • HELP<br><br> I’ll give brainliest to who ever answers today rn the first one plz and ty
    8·2 answers
  • An experiment on the side effects of pain relievers assigned arthritis patients to take one of several over-the-counter pain med
    10·1 answer
  • Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 packs of diet cola.
    7·1 answer
  • Please help me with this, I’m having trouble with the equation.
    9·1 answer
  • Martina creates the graph of function g by applying a transformation to function f.
    13·2 answers
  • &lt;
    10·1 answer
  • A circle with a 12-inch diameter is folded in half and then folded in half again. What is the area of the resulting shape? Round
    6·1 answer
  • PLEASE HELP FAST <br> X=<br> Y=<br> Find value of missing variable
    7·1 answer
  • What binomial do you have to add to the polynomial 2x^2+3y^2-5xy+1 to get the following?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!