Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Bulletin boards can be in all shapes and sizes. There is no correct or incorrect answer to this problem.
Answer:
0.
Step-by-step explanation:
6x+5x-4=2x-8~~~First we simplify(add 6x and 5x)
11x-4=2x-8~~~Now add 4 to both sides
+4 +4
11x=2x-4~~~~Remove 2x from both sides now.
-2x -2x
9x=-4~~~~Now divide by 9x
÷9x ÷9x
x= -4/9