Answer:
<h3>The least common multiple of 24 and 9 is 72.</h3>
Step-by-step explanation:
<h3>I hope l helped you ❤❤</h3>
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
Since Jasmine has 12 strawberries and George has 6 times has many, you can multiply 12 by 6 to get the number of strawberries George has in his bag.
6 x 12 = 72.
George has 72 strawberries in his bag
-4+x=9.5
x=13.5
The student might have subtracted 9.5-4, which results in the answer 5.5. The correct answer is 13.5.
Answer:
Option D. 2
Step-by-step explanation:
1+2+(-5)+4
= 1+2-5+4
= 1+2+4-5
= 7-5
= 2