Answer:
2
Step-by-step explanation:
add 6 to both sides and it becomes 4c=8 divide 4 by both sides and it becomes c=2
Flip the x and y like in the coordinate plane x,y not y,x
Answer: 4
Step-by-step explanation:
Answer:
unit rate: $7.45/2.5 lbs of steak
--------------------------------
reduced:
7.45 dollars /2.5 pounds
GCF=0.5
7.45/0.5=14.9$
2.5/0.5=5
unit rate:
$14.9/5 pounds
Step-by-step explanation: