1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ronch [10]
2 years ago
10

HELP ME OUT PLEASE !!

Mathematics
2 answers:
dexar [7]2 years ago
8 0

-5/11

rise over run subtract y2 from y1 and x2 from x1 and its y/x so 5-10= -5 and 8-(-3)= 11 so -5/11

nalin [4]2 years ago
5 0

Answer:

5 -10 /8 -(-3)

-5/8+3

-5/11

Step-by-step explanation:

You might be interested in
11% of what number is 22
Novay_Z [31]
The answer is 2.42 
cuz i did the math and stuff
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Tim is clearing brush from a large piece of land. The table shows how many acres he has cleared over time. Tim clears the same a
Elena-2011 [213]

Answer:

first box is 3 and second is 2 2/3

4 0
2 years ago
HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP!
Law Incorporation [45]
Hey there Rosy! I did this recently and the answer is:

1 : 4

2 to 8

18
---
72
7 0
3 years ago
Combine like terms 18x-(-7x)+31-(-37)-5x
viktelen [127]

Answer:

20x+68

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What is the real part of the complex number when 4 plus 5i is multiplied with 2 minus i?
Nady [450]

Answer:

What I do not understand what you are asking, can you repeat it pls.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Does anyone know the answer to this?
    10·2 answers
  • Complete the point-slope equation of the line through (-1,-10) (5,2)
    13·1 answer
  • |10 - (-43)| absoulute value
    5·2 answers
  • Which of the following were the two types of constructions that were never accomplished by the Greeks using only a compass and s
    9·2 answers
  • The ABC Toy Company is creating two similar pieces for a board game, as shown below. Find the value of y that makes the two piec
    6·2 answers
  • Round 4.645 to the<br> nearest whole number.
    9·2 answers
  • Cheap Car Shop charges $77 for parts and $31 per hour of labor for a repair job. Best Repair in Town charges a flat fee of $150
    6·1 answer
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram?
    10·1 answer
  • If answer is correct I will mark as brainliest.
    12·1 answer
  • Can someone help me with this question? I’ll mark you brainliest if you answer!!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!